Jdi na obsah Jdi na menu

Kadlíkova masová konzerva

18. 1. 2016

Již dnes dávám recept, který jsme ještě nevyzkoušeli, ale hodně zaujal, tak je to jen otázka času, kdy masíčko ochutnáme.

Suroviny:

5 kg libové vepřové maso
0,5 kg vepřový podbradek
0,5 kg vepřové kůže
česnek /moc/
sůl
pepř
kmín

 

Postup přípravy receptu

Po dlouhé době jsem ochutnal konzervu zvanou - vepřové ve vlastní šťávě. Po rozdýchání šoku, vydesinfikování dutiny ústní rumem a zkrmení konzervy psům jsem vyrazil do místního řeznictví a zakoupil suroviny. Maso jsem nakrájel na drobné kostky, kůže předvařil /použil jsem zkonzervovaný vývar z kořeněného laloku, viz můj předchozí recept/. Do masa jsme vníchal sůl s rozetřeným česnekem /moc/, opepřil, pokmínoval, a dal na dva dny odležet do lednice. Poté jsem do sklenic dal na dno kousek předvařené kůže, sklenice nadusal masem, toto zakryl dalším kusem kůže, zalil necelým deci masového vývaru. Steriloval jsem 2x po 1,5 hodině na teplotu 100 - 110 stupňů, v rozmezí 24 hodin. Náklady na půlkilovou sklenici byly cca 22 korun, chuť ve srovnání s tím koupeným bramborovosojovoseparátním amarounem nesrovnatelná...

Vím, že podobné recepty tady jsou, ale přesto jsem neodolal. Takovouto sklínečku masa, krajíc čerstvého chleba, cibuli, pár zavařených feferonek "beraních rohů", a pochopitelně studené pivo, tak si představuju snídani pravého moravského zemana!!!

 

Náhledy fotografií ze složky Kadlíkova masová konzerva